Maalox zawiesina

Maalox zawiesina opis i własności. Zobaczmy jak niedostatecznie przeczytaliśmy w temacie Maalox zawiesina. Napiszmy więc kilka słów na ten temat. I tak jest - rzeczywiście to produkt, który człeku powinien naprawić zdrowie.

Maalox zawiesina opis

UWAGA: Tutaj dowiesz się więcej o Maalox zawiesina – informacje m.in o cenie, dostępności oraz poczytasz komentarze i opinie internautów. Wybierz i aktywuj odnośnik powyżej z nazwą produktu by przejść do tej strony.

Maalox zawiesina opis

Postać: Opakowanie – 250 ml.Skład: 1 tabletkizawiera 400 mg wodorotlenku magnezu i 400 mg wodorotlenku glinu. 100 mlzawiesiny zawiera 4 g wodorotlenku magnezu i 3,5 g wodorotlenku glinu(1 saszetka zawiera 15 ml zawiesiny).Działanie: Maaloxto preparat złożony, zawierający wodorotlenki glinu i magnezu omiejscowym działaniu zobojętniającym nadmiar kwasu w żołądku. Działaosłaniająco na błonę śluzową przełyku, żołądka i dwunastnicy poprzezzwiększenie warstwy śluzu, wzrost wydzielania wodorowęglanów, a wzrostsyntezy prostaglandyn ma działanie cytoprotekcyjne na śluzówkę żołądka.Działa lekko ściągająco i przeciwzapalnie. Działa miejscowo,praktycznie nie wchłania się z przewodu pokarmowego. Jego działaniejest szybkie i długotrwałe.Wskazania: Leczenieobjawowe związanych z nadkwaśnością zaburzeń ze strony górnego odcinkaprzewodu pokarmowego: nieżytu żołądka, zarzucania wstecznego treściżołądkowej do przełyku w przebiegu przepukliny rozworu przełykowegoprzepony, niestrawność (zgaga) z powodu nadkwaśności. Wspomagająco wleczeniu choroby wrzodowej dwunastnicy, choroby wrzodowej żołądka.Środki ostrożności: Ostrożniestosować u pacjentów z niewydolnością nerek lub poddawanychhemodializie oraz u dzieci poniżej 6 r.ż., zwłaszcza odwodnionych lub zniewydolnością nerek. Tabletki zawieraja sacharozę – ostrożnie stosowaću chorych z cukrzycą.Ciąża i okres karmienia piersią: Możnastosować w ciąży i okresie karmienia piersią w zalecanych dawkach izgodnie ze wskazaniami. Nie należy stosować długotrwale.Działanie niepożądane:Możliwezaparcia, biegunki, nudności, wymioty, jasne zabarwienie stolca. Podługotrwałym stosowaniu przy niedostatecznej podaży fosforanów objawyhipofosfatemii oraz niewydolność nerek (na skutek odkładania sięfosforanu amonowo-magnezowego), a u chorych dializowanych możespowodować lub nasilić osteomalację, a także zwiększyć ryzykoencefalopatii.Dawkowanie: Doustnie:1 łyżka stołowa (10 ml) lub saszetka lub 1-2 tabletki na 90 min. poposiłku lub w czasie bólu. Tabletki należy ssać lub żuć. Dawkamaksymalna – 140 ml zawiesiny na dobę.
Wszystko to napisaliśmy, abyście mogli Państwo dowiedzieć się trochę bardziej na temat produktu Maalox zawiesina, który w rzeczywistości może stać się dla Państwa sensowny i warto zastanowić się nad zakupem.

Tags: , ,

Dodaj komentarz